Ömer faruk kavurmacı

Topbaş’ın damadı Kavurmacı gözaltına alındı

Abone Ol
Daha Fazla

‘FETÖ’ soruşturması kapsamında tutuklanıp sağlık sorunları gerekçesiyle salıverilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında tutuklama kararı çıkarıldı.

Kavurmacı, gece geç saatlerde gözaltına alındı.

Karar iddianameye ilişkin incelemesini yapan İstanbul 23’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından alındı.

Kavurmacı, ‘epilektik atakları arttıran uyku apnesi, hipoglisemi ve hipovitaminöz hastalıklarının telafisi mümkün olmayan durumlara sebebiyet verebileceği’ gerekçesiyle 4 Mayıs’ta serbest bırakılmıştı.

Tahliye muhalefetin tepkisini çekmiş, hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hem CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Topbaş’ın damadı olduğu için bırakıldığını savunmuştu.

Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik yürütülen ‘FETÖ soruşturması’nın iddianamesi kabul edilmesinin ardından Kavurmacı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

TUSKON ve üye şirketlerine yönelik yürütülen ‘FETÖ soruşturması’ kapsamında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın da aralarında bulunduğu üçü firari, 30’u tutuklu toplam 86 işadamı hakkında ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan yedi buçuk yıldan 15’er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Yorumlar kapalı.