ahmet-köşe

Türkiye Bağımsızlık Yolunda

Abone Ol
Daha Fazla

Türkiye Cumhuriyeti devleti 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Tarihe yeni bir sayfa açıverdi. Tam bağımsızlık yolunda Türk vatandaşları. Yeni bir dünya düzeninin kapılarını aralamış oldu.

Yeni dünya düzeni Türkiye dahil olmadan şekillenemez, malum milletlerin yeni umudu da 15 Temmuz gecesi Türk halkının verdiği bağımsızlık mücadelesinin yeni bir örneği oldu.Tankın önüne yatmayı, Vatan için, bayrak için saniyede ölümü göze almayı Kadın olarak Erkek olarak Türk halkı dünyanın gözü önünde gerçekleştirmiştir.O Akşam Bağımsızlık yolunda daha kaç Şehit verilmesi gerekiyorsa okadar Şehit olmaya hazır bir halk çıkıverdi dünyanın önüne.

Artık Türkiye Cumhuriyetini kimse Tankla, Topla, Bombayla sindireceğini düşünemez. Türk halkı ideolojileri, farklılıkları bir kenara koyarak Bayrak uğruna, Vatan uğruna can vermeye hazır bir milletin destanını o akşam.

Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir Vatan coğrafyası çıkıverdi tarih sahnesine; Tıpkı Çanakkalede olduğu gibi, Tıpkı İstiklal harbinde olduğu gibi, Türkler Atalarının Emaneti olan bu vatanı Asla terk etmeyecek, bu uğurda canlarını vermekten çekinmeyeceklerdir.

Dünya bu durumu bir kez daha gördü. Ne Amerika, ne Rusya, ne Emperyal güçler Türkiye’ye diz çöktüremeyecek, boyunduruk altına alamayacaklarını da görmüş oldular.

Beraber bu hainlerle mücadele etmek için ölmeye geliyorum diyen Bir Başkumandan ve bir lideri var artık Türkiye’nin.

Tam Bağımsızlık yolunda ilerleyen Türkiye Cumhuriyetini Artık hiç bir güç engelleyemeyecektir.

Ne Mutlu Türküm Diyene.

Saygılarımla.

Yorumlar kapalı.