IMG_9637

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK) İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Maltepe Kaymakamlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı

Abone Ol
Daha Fazla

TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan ” Kaliteli ve Güvenli İstatistik İçin Muhtarlarla El Ele ” projesi kapsamında TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğünde düzenlenen bir toplantı ile TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü ile Maltepe Kaymakamlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp ve Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğü Uzman Personelleri tarafından muhtarlara TÜİK tanıtımı yapılacak ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecek. Ayrıca Maltepe ilçesinde bulunan okullarda öğrenim gören öğrenciler TÜİK İstanbul Bölge Müdürlüğünü ziyaret edebilecekler.

İmza töreninde konuşan TÜİK İstanbul Bölge Müdürü İsmail Gökalp, ” İstanbul’umuzun 39 ilçesinin sokaklarında, caddelerinde, hanelerinde ve iş yerlerinde yaz kış demeden ülkemizin için en kaliteli ve güncel verileri üretmek için çalışıyoruz. Bu verileri üretirken kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla iş birlikleri yaparak verilerin kalite ve zamanlılık açısından daha verimli hale getirilmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda muhtarlarımız ile düzenleyeceğimiz bilgilendirme toplantıları ile muhtarlarımıza kurumumuzu tanıtarak istatistik bilincinin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Bu iş birliğinin vatanımıza ve milletimize faydalı  ve  mübarek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Maltepe Kaymakamı Meftun DALLI ise yaptığı açıklamada ” Muhtarlarımız ile düzenlenecek toplantıların TÜİK’in tanıtımına ve istatistik bilincinin gelişmesine faydalı olacağına inanıyorum. Biz de TÜİK’in ürettiği sosyal ve ekonomik verilerden istifade edeceğiz. Öğrencilerimiz TÜİK’i ziyaret ederek hem TÜİK hakkında bilgi sahibi olacaklar hem de TÜİK çalışmalarını uygulamalı olarak tecrübe etmiş olacaklar. İş birliğinin iki kurumumuza, vatanımıza ve milletimize güzel hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar kapalı.