ömerözyavuz

Türkiye’nin ihtiyacı başkanlık sistemidir

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı ve Akil Gençler Platformu Onursal Üyesi Ömer Özyavuz, başkanlık sistemi ile alakalı gazetemize açıklamalarda bulundu. Çok partili koalisyon hükümetlerinden ağır bedeller ödeyen ülkemizin en büyük ihtiyacı başkanlık sistemidir diyen Ömer Özyavuz sözlerine şu şekilde devam etti. “Başkanlık sistemi geldiğinde parlamento başkanı denetleyebilecek, hesap sorabilecektir. Çabuk ve ani kararların geciktirilmeden hayata geçirileceğinin altını çizen Özyavuz, Yeni Türkiye’de Cumhurbaşkanını halk seçmiştir. Halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanını gündelik sorunlar ile ilgilenmesi, yatırımları takip etmesi aldığı oyların sorumluluğu gereğidir.

YENİ ANAYASA
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı ve Akil Gençler Platformu Onursal Üyesi Ömer Özyavuz Yeni Türkiye’nin yeni bir anayasayla yönetilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü. 12 Eylül askeri darbenin izlerini taşıyan, darbe anayasasında Türkiye kurtulmalı, yenilikçi, demokratik kişi hak ve hürriyetlerini koruyan, ileri demokrasi ilkeleriyle benimsenmiş, özgürlükçü bir anayasa ile Türkiye 2023 hedefine ulaşabilir. Her türlü vesayet odaklarının yok olduğu, halkın iradesini esas alan bir anayasa 25. dönem TBMM’ye seçilecek insanların da sorumluluğundadır.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Türkiye’nin 3 temel sorunu var diyen Ömer Özyavuz, çözüm süreci, başkanlık sistemi ve yeni anayasadır. Yeni ve büyük Türkiye hayali bu sorunları aştığında gerçekleştirilebilir.
PARALEL YAPILANMAYA GEÇİT VERİLEMEZ
Devlet içerisinde devlet olmaz diyen Ömer Özyavuz, Paralel yapı ile mücadele etmek, onlara karşı verilen mücadelenin bir vatanseverlik, ülkeye hizmet etmenin bir başka yoludur.

Yorumlar kapalı.