soguk-gunlerin-sicak-hediyesi-2017 (1)

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Mahalle Muhtarları ve Pendik Birleşik Minibüsçüler Derneği işbirliğiyle 310 ihtiyaç sahibi ve yetim çocuğa kışlık kıyafetleri alındı. Çocuklar, kendileri için belirlenen limit karşılığı istediği kıyafeti seçerek aldı.
Tuzla’da Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı öncülüğünde sürdürülen sosyal yardım ve hizmetler, kişi, kurum ve kuruluşların da desteğiyle toplumun sosyal açıdan dezavantajlı tüm kesimlerinin daha çok imkandan yararlanmasını sağlıyor. Kadın Kent Gönüllüleri’nin gönüllük ruhuyla sunduğu hizmet ve karar alma sürecindeki belirleyici rolü, tüm yardımların kayıt altına alınıp sistemli bir şekilde ihtiyaç sahibine ulaştırılması ve kurumun şeffaf organizasyon yapısı, yardımda bulunanların güvenini kazanıyor, yeni yardım faaliyetlerine de güvenilir bir adres olma özelliği taşıyor.

500 Çocuğun Yüzünü Güldürdüler
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Tuzla Mahalle Muhtarları ve Pendik Birleşik Minibüsçüler Derneği işbirliğiyle ihtiyaç sahibi ve yetim çocuklara kışlık kıyafetleri alındı. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı ve muhtarlar tarafından belirlenen 310 çocuk, her birine aynı miktardaki limit karşılığı kışlık alışverişini seçerek yaptı. Çocukların alışverişinde aile büyükleri ve Kadın Kent Gönüllüleri yardımcı oldu.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, her yardım organizasyonunda yer almaya, ihtiyaç sahiplerinin, sosyal açıdan dezavantajlı herkesin istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya bu işbirlikleri ile devam ediyor. Bizim için en değerli projemiz olan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nın hizmetine katkı sağlayan, bu organizasyonu sağlayan mahalle muhtarlarımıza ve Pendik Birleşik Minibüsçüler Derneği’ni tebrik ederim. Gönül zenginliğini toplumun mutluluğu için yayan, bize güvenerek yardımlaşmayı sağlayan vatandaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Yorumlar kapalı.