tuzla-2istihdam-fuari-2017(5)

TUZLA’ DA 2. İSTİHDAM FUARI

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediyesi ile Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi işbirliği nin katılımı ile düzenlenen 2. İstihdam seferberliği fuar’ ı büyük ilgi gördü.

Açılışı Belediye Başkanı Şadi Yazıcı yaptı. Türkiye’nin ekonomik durgunluğuna çözüm üreten Tuzla Belediyesi 2. İstihdam fuarı ile fuara bölgesel destek sunmaya devam ediyor.

İstihdam fuarı açılışında bir konuşma yapan Şadi Yazıcı ” Ülkemizin sorunlarına yerinde bilgi, destek sunuyoruz. 1. İstihdam fuarında 2000 işsize iş bulduk. Bugün daha büyük hedeflere yürüyoruz.Şimdi konuşma değil iş yapma zamanı.

100. Uluslararası firma bu fuar ile 2500 işsize iş, işverenlerede kaliteli, yeterli eleman ihtiyacını karşılayacağız. Bu fuarın amacı ve hedefi 2500 kişiye aş, iş bulmaktır” dedi.

GELENEKSEL OLACAK

Ülkemizin istihdam seferberliği düzenlediği bu günlerde ülke sorununa yerel çözümler üreten Tuzla Belediyesi İstihdam fuarlarını geleneksel hale getirilmesi kararlaştırıldı.

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ” Taşın altına elimizi sokacağız. Ülke ekonomisine katkı sunmak için istihdam fuarlarını geleneksel hale getireceğiz” dedi.

TÜRKİYE BİRİNCİSİ SEÇİLMİŞTİ

İstihdama katkı sunan Yerel Belediye’ ler içerisinde Tuzla Marina projesi, istihdama katkı fuarlarını Ak Parti Yerel Yönetimleri Başkanlığınca Birincilik ödülü almıştı. Tuzla Belediyesi bu ödülünü Cumhurbaşkanı R:Tayyip Erdoğan’ ın elinden almıştı.

TUZLA SGK’ LI 129 ÜYESİ VAR

Tuzla ilçesinde SGK’ lı prim ödeyenlerin sayısı 129 bin’ e ulaştı. Yaklaşık 242 bin insanın yaşadığı Tuzla İlçesinde işsizlik sorununun önemli ölçüde olmadığı düzenlenen bu fuar’ ile işsizlik Tuzla’ da minimum olduğu belirlendi.

Yorumlar kapalı.