tuzlada-coskuyla-kutlandi-2017(5)

TUZLA’ DA CUMHURİYET COŞKUSU

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi Tuzla’da da coşkuyla kutlandı.
Tuzla Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulması ile başladı. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Atatürk Anıtına çelenk sundu. Tören, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
Cumhuriyet Bayramı kutlama programı, Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın kamu kurumları temsilcileri ve halkın tebriklerini kabulü ile devam etti. Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni, Tuzla Cezeri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Deniz Harp Okulu Komutanı Tuğamiral İbrahim Özdem Koçer, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı.
Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından çeşitli branşlarda Cumhuriyet konulu yarışmalarda dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ödüllendirildi. Halk oyunları ekipleri folklor gösterileri, sporcular nefes kesen hareketleri, öğrenciler de şiirleri ve kompozisyonları ile cumhuriyetimizin ruhunu ve heyecanını yansıttı.


Yorumlar kapalı.