dere-temziligi-1

Tuzla Deresi’nde Sonbahar Temizliği yapılıyor

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediyesi, özel iş makinesi ve el aletleriyle Tuzla Deresi’nde sonbahar temizliği yapıyor. Derede su akışını engelleyen atıklar toplanarak dere içi ve çevresi temizleniyor.
Tuzla Belediyesi, yıl içinde periyodik aralıklarla sürdürdüğü Tuzla Deresi temizliğine sonbahar mevsiminde de devam ediyor. Tuzla Belediyesi tarafından dere temizliği için hazırlanan özel iş makinesi, 5 km. uzunluğundaki dereyi tarayarak atıkları topluyor. Su akışını engelleyen, kötü koku ve görüntü oluşturan atıklar Tuzla Belediyesi tarafından toplanıp İSKİ ile birlikte bertaraf sahasına naklediliyor. İş makinesinin ulaşamadığı alanlarda ve menfezlerde personel el aletleriyle temizlik yapıyor.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, derenin atıklar nedeniyle kirlendiğini ve düzenli olarak temizlendiğini hatırlattı. Başkan Yazıcı, “Dereler, bir şehrin doğal güzelliğidir. Dereleri de tüm doğal güzellikler gibi korumak zorundayız. Dere çevrelerinde vatandaşlarımızın dinleneceği, yürüyüş ve spor yapacağı yeşil alan düzenlemeleri de yapıyoruz. Tuzla Deresi, içine atılan atıklar nedeniyle kirleniyor. Vatandaşlarımızdan dereye atıkların atılmaması konusunda destek bekliyoruz. Biz dereyi düzenli olarak temizliyoruz ama derenin temiz kalmasında en önemli faktör kirletilmemesidir” dedi.

Yorumlar kapalı.