muaythai-sampiyonasi-duzenledi-2017(2)

Tuzla’da Cumhuriyet Bayramı’nda Muaythai Şampiyonası

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Tuzla Belediye Başkanlığı Gençler-Büyükler Bay/Bayan Muaythai Şampiyonası düzenlendi. Şampiyona, İstanbul’un Anadolu yakasında ilk kez Tuzla’da gerçekleştirildi.
Tuzla Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Muaythai Federasyonu işbirliğiyle İstanbul’un Anadolu yakasında ilk kez düzenlenen şampiyona, İbni Sina Ortaokulu kapalı spor salonunda gerçekleştirildi. Türkiye’nin her yerinden 1000’in üzerinde sporcu, 2 gün süren şampiyonada ter döktü. Şampiyonada gruplarında ilk 3’e kalan 280 sporcu, çeşitli hediyelerle ödüllendirildi. Sporcuların müsabakaları, başta gençler olmak üzere sporseverler tarafından pürdikkat takip edildi. Tuzla Belediyesi sporcusu Tunahan Akyol 57 kg., Yusuf Varlı +86 kg. ve Emre Albar, 60 kg.da 1., Mehmet Kubacık ve Sehernur Akçay da kategorilerinde 2. oldu.

Çocuklarımız ve Gençlerimizi Eğitim, Spor, Kültür ve Sanatla Meşgul Ediyoruz
Şampiyonada ödüller Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Tolga Demir ve Tuzla Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metin Çangır tarafından verildi. Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Dr. Turgut Özcan, “Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı, çocuklarımız ve gençlerimizin eğitim, spor, kültür ve sanatla meşgul olmaları, kendilerini yetenekleri doğrultusunda geliştirmeleri için her imkanı sağlıyor. Bu şampiyona da gençlerimizin sportif faaliyetlere ilgisini çekmek için düzenlendi. Anadolu yakasında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Şampiyonaya katılan tüm sporcular ve sporseverlere teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar kapalı.