nobeti-dualarla-tamamlandi-2017(6)

Tuzla’da Demokrasi Nöbeti Dualarla Tamamlandı

Abone Ol
Daha Fazla

15 Temmuz Destanı kapsamında 11 Temmuz’da şehitlikler, şehit ve gazi aileleri ziyaretleri ile başlayan anma etkinlikleri, 16 Temmuz akşamı Tuzla sahil meydanında okunan dualarla tamamlandı.
FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da gerçekleştirdiği hain darbe girişiminin 1. yıldönümünde tüm yurtta olduğu gibi Tuzla’da da 15 Temmuz Destanı anma etkinlikleri düzenlendi. 11 Temmuz’da şehitlikler, şehit ve gazi ailelerinin ilçe protokolü tarafından ziyaretiyle başlayan anma etkinlikleri, 16 Temmuz Pazar akşamı düzenlenen demokrasi nöbeti ile sona erdi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Sebahattin Demirci ile vatandaşlar, demokrasi nöbeti sona erse de milli iradeye sahip çıkma ve 15 Temmuz ruhunu yaşatma kararlılığını sürdürme mesajı verdi.
16 Temmuz sabahı İçmeler Mahallesi’nde hırsızlık olayına müdahale ederken şehit düşen Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Battal Yıldız’ı anma programı da düzenlendi.

Şehitlerimizin Ruhuna Dualar Okundu
15 Temmuz Destanı anma etkinliklerinin son gününde yine hep bir ağızdan dualar okundu. Demokrasi nöbetinde sahne alan Bekir Develi, 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında yaşanılanları kendine has üslubu ile yorumladı. Sanatçı Umut Mürare de başta 15 Temmuz Türküsü olmak üzere ezgiler ve türkülerini seslendirdi. Anma etkinliğinde 15 Temmuz darbe girişimini anlatan videolar, led ekranlardan yayınlanarak o günler hatırlatıldı.

15 Temmuz’u Unutturmayacağız
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, demokrasi nöbetleri sona erse de 15 Temmuz ruhunu unutturmayacaklarını söyledi. Başkan Yazıcı, “Bu yılki son nöbetimizi dualarla tamamladık. Rabbim 15 Temmuz gibi bir hadiseyi bizlere bir daha yaşatmasın. 15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız” dedi.

Yorumlar kapalı.