kadinlar-gunu-fotolari-2017(2)

Tuzla’da Kadınlara Özel Kutlama

Abone Ol
Daha Fazla

Tuzla Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde özel etkinlik düzenledi. Tuzla Belediyesi Orhanlı Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte kadınlar kendilerine özel bir günün keyfini çıkardı.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, her yıl olduğu gibi bu yıl da 8 Mart’ta kadınlara özel ve unutamayacakları bir kutlama programı düzenledi. Tuzla Belediyesi Dünya Kadınlar Günü özel programına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Kevser Şamlı, Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Bulut, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı aktif Kadın Kent Gönüllüleri ve Tuzlalı kadınlar katıldı. AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Kevser Şamlı’nın selamlama konuşmalarının ardından Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı söz aldı.

Kadın Olmak; 8 Mart’ta Hatırlanıp 9 Mart’ta Unutulmak Değildir
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, kadınlarla her zaman birlikte olduklarını hatırlatarak bunu aynı şekilde sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi. Dr. Fatma Yazıcı, “Kadın olmak; merhametli olmak, bütün yaptığı işlerde letafetle, nezaketle, ince olabilmektir.  Yaptığımız işlerde de her zaman bir farklılığımız olur. Kadın olmak sadece 8 Mart’ta hatırlanıp 9 Mart’ta unutulmak değildir. Kadın olmak sürekli ön planda olmak, gündemde olmak, sorunlarımızı konuşmak ve sorunlarımızı halletmek demektir. Bu bakımdan bizler yerel yönetimler olarak yıl boyunca bir aradayız. Kadınlarımızla birlikte her platformda bir arada çalışmalar yürütüyoruz ve mutluluk duyuyoruz. Bütün derneklerimizin kadın kollarında, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’nda, Kadın Kent Konseyi’nde ve kadına dair her yapıda sizin için sürekli temas halindeyiz. Derdimiz kadınımızın daha mutlu ve güçlü olması, ailede konumunun sarsılmaması, hem aileye hem de topluma sahip çıkabilmesidir” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, konuşmasında kadınlara çocuk yetiştirmeyle ilgili önerilerini de şu şekilde aktardı: “Bugün dünyanın en çok merhamete ihtiyacı var. Bu merhameti de ancak biz kadınlar gönüllere ekebiliriz. Çocuklarımızı kızıyla erkeğiyle eşit anlayışla yetiştirip onların geleceği için gönüllülerine merhamet ekmek zorundayız. Tabi önce değişime kendimizden başlayacağız”

Kadınlara Nakışlı Kolye ve Kırmızı Gül Hediye Edildi
Tuzla Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Pınar Bulut, günün anısına Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, AK Parti Tuzla İlçe Kadın Kolları Başkanı Derya Bacacı ve Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Kevser Şamlı’ya birer buket çiçek hediye etti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, konuklara Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı El Sanatları Atölyesinde ihtiyaç sahibi kadınlar tarafından üretilen el emeği nakışlı kolye ve kırmızı gül hediye etti.
Şair-yazar ve Tv. sunucusu Gülser Ateş, kadınlar gününün anlam ve önemi ile tarihçesi hakkında bilgi verdi. Tuzla Belediyesi Anne Çocuk Eğitim Merkezi’nin kursiyer anneleri THM konseri, Karadeniz yöresi halk oyunları ve zumba gösterisini sahneledi. Etkinlik, THM sanatçısı Eliuf Buse Doğan’ın konseriyle sona erdi.

Yorumlar kapalı.