UYUSTURUCU (3)

Uyuşturucu İle Mücadele Kurul Toplantısı

Abone Ol
Daha Fazla

Uyuşturucu ile mücadele kurulu toplantısı, Kaymakam Meftun Dallı başkanlığında yapıldı.Maltepe Kaymakamlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya kamu  kurum ve kuruluş müdürleri ve dernek başkanları katılırken, toplantıda uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılan çalışmalar, alınan ve alınması gereken tedbirler görüşüldü.

İlçe Toplum Sağlığı Başkanı Dr. Celaleddin Tarım’ın sunumu ile gerçekleştirilen toplantıda bağımlılıkla  mücadele konusunda İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan Bağımlılık Danışma Birimi ve  bu birimin işleyişi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda, ilçedeki kurum ve kuruluşlar aracılığıyla bağımlılıkla mücadele konusunda koruyucu ve önleyici  proje çalışmalarının öneminden bahsedilerek okullarda öğretmen ve velilere eğitim ve seminerlerin düzenlenmesi kararı alındı. Ayrıca toplantıda ilçemizde uyuşturucu ile mücadele alanında yürütülen ve  yürütülmesi planlanan tüm faaliyetlerde kurumların işbirliği içinde çalışmasının önemi vurgulandı.

Maltepe Bağımlılık Danışma Birimi

Maltepe İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Aydınevler Sağlıklı Hayat Merkezi binasında kurulan Bağımlılık Danışma Birimi; doktor, psikolog ve sosyal hizmet uzmanından oluşan kadrosuyla 22/05/2017 tarihinden itibaren  hizmet vermektedir.

Bağımlılık Danışma Birimine başvuruda bulunan hasta ve hasta yakınlarıyla;

-Bağımlılık yapıcı madde kullanımının vücuda etkileri

-Tedavi olmanın önemi

-Tedavi sürecinde ilaçların kullanımı, faydaları ve etkileri

-Aile içi iletişim ve önemi hakkında haftalık bireysel görüşmeler yapılmaktadır.

-Kişilere psikolojik danışmanlık hizmeti verilmektedir.

-Tedavi sürecinin desteklenmesi amacıyla ev ziyaretleri düzenlenmektedir.

-Kişinin bağımlılık yapıcı maddeyi hayatından çıkardığında mutlu ve sağlıklı bir yaşama sahip olması için ihtiyacına ve ilgi alanlarına göre iş bulabilmesi, spor ve sanat etkinliklerine katılabilmesi gibi konularda ilçedeki ilgili kurumlarla iletişime geçilmektedir.

Yorumlar kapalı.