fotoyok

Vatandaşlarımıza önemle duyurulur

Abone Ol
Daha Fazla

Belediyemizin döküm yaptığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Küçükbakkalköy Katı Atık Aktarma istasyonunda yenileme çalışmaları başlatılmıştır.

İlgili Belediye Mevzuatına istinaden ilçe belediyeleri evsel atıkları toplayarak Büyükşehir Belediyesine ait aktarma istasyonlarına naklini sağlamakla, Büyükşehir Belediyesi de bu atıkların düzenli depolama sahalarında bertarafı ile mükelleftir.

İlgililerle yapılan görüşme sonucunda Küçükbakkalköy aktarma istasyonundaki bakım ve tadilat çalışmalarının yılsonuna kadar süreceğinin öngörülmekte olduğu tarafımıza bildirilmiştir. Bu süreçte aktarma istasyonu çöp kabulüne kapalı olacağından, çöp toplama araçlarımız Büyükşehir Belediyesi tarafından Ümraniye Hekimbaşı ve Pendik Aydınlı katı atık aktarma istasyonlarına yönlendirilmektedir.

Daha önceden Küçükbakkalköy Katı Atık Aktarma İstasyonunda döküm yapan araçlarımız kısa sürede döküm işlemini tamamlarken, İstanbul trafiği göz önüne alındığında, Hekimbaşı ve Aydınlı katı atık aktarma istasyonlarına ulaşma ve dönüş süreçleri çok daha uzun zaman almaktadır.

Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz olumsuzlukların yaşanmaması amacıyla araç ve sefer sayılarını arttırmış bulunmaktadır.

Küçükbakkalköy Katı Atık Aktarım istasyonundaki bakım ve tadilat çalışmalarının yılsonuna kadar süreceği öngörülmekte olup, çöp alımlarındaki aksamaların asgariye indirilebilmesi için siz değerli Maltepeli vatandaşlarımızın evsel atık alım saatlerine hassasiyet göstermenizi hoşgörünüze sığınarak önemle rica ederiz.

Evsel atık alımlarında oluşacak aksamalarda Maltepe Belediyesinin 0(216) 352 11 51 numaralı telefonundan 1292 ve 1293 dahili numaralarını arayarak talep ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Yorumlar kapalı.