bakan hayati yazıcı maltepe

Yazıcı ”Referansımız 13 yıldır Türkiye’ye yaptıklarımızdır”

Abone Ol
Daha Fazla

AK Parti Maltepe ilçe teşkilatının düzenlediği istişare toplantısına Eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı katıldı. Aydınoğlu tesislerinde düzenlenen toplantıda konuşan Yazıcı,bizim referansımız 13 yıldır Türkiye’ye yaptığımız kazanımlardır” dedi.

Yazıcı “Bu ülke hepimizin, vatan hepimizin. 3 kıtanın kesiştiği noktadayız. Türkiye’nin stratejik konumu çok önemli. Vatanımız 786 bin kilometre kare. Nüfusumuz 78 Milyon. Bayrağımız, simgemiz anlamlıdır. Kırmızı şehitlerimizin kanını temsil ediyor. Hilal bağımsızlığımızı temsil ediyor. Yıldız her bir şehidi temsil ediyor. Bunların bizleri birleştirmesi lazım. AK Parti varolduğundan bugüne tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet sözlerini içselleştirerek söylemiştir” şeklinde konuştu.

13 Yıldır Türkiye’ye yaptıklarımız referansımızdır
Seçim millet iradesini yansıtır. Millet yetki verirken sizin referansınıza bakar. Biz kurumsal bir parti olarak yetki istiyoruz. Referansımız ortada. 13 yıldır Türkiye’ye yaptığımız kazanımlardır. Bizim referansımız zengin” şeklinde konuştu.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın
Biz duruşu olan bir partiyiz. Merkezinde insan olan bir partiyiz. Proje üretirken özne insandır. Şeyh Edebali’nin Osmanlı devletini kuran Osman paşaya hitabında yer alan o sözü hatırlayalım. ” İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” İnsanı dikkate almayan başarılı olamaz. Devleti millet var eder. Devlet kamu düzenini koruyacak, hak ve özgürlükleri güvence altına alacak, düzen sağlayacak” şeklinde konuştu.

En fazla kaynak sağlık ve eğitime harcadık
13 yıldır bütçe yapıyoruz en fazla kaynağı sağlık ve eğitime yatırdık. Her faliyet insan ile alakalı fakat sağlık ve eğitim doğrudan insan ile alakalıdır. Bunlar kendiliğinden olan şeyler değil. İktidara geldiğimizde kasalar para ile dolu değildi. Türkiye’nin gayri safi milli hasılası 2002’de 230 milyar dolardı. Merkez bankası rezervi 26 milyar dolardı. İMF’ye borcu 23,5 milyar dolardı. Böyle bir Türkiye aldık. 2014 sonu itibariyle gayri safi milli hasılası 820 milyar dolardı. İMF’ye olan borcu 2012 yılında ödedik kapattık. Milliyetçilik, vatanseverlik budur” şeklinde konuştu.

Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomisi haline getireceğiz
Bizim hedeflerimiz var. 2023-2071. Türkiye’yi dünyanın en büyük ekonomisi haline getireceğiz. Dünya’da marka sahibi olan bir Türkiye oluşturmak bizim hedefimiz. Seçimden hemen sonra Antalya’da G20 zirvesi olacak. Yani dünyanın geliştmiş 20 ülkesinin zirvesi. Türkiye ev sahipliği yapacak. Dünyada 189 ülke var gelişmiş 20 ülkenin toplantısı olacak. Türkiye gelişmiş 20 ülke arasında 18. sırada” şeklinde konuştu.

Vatandaşın yaşam hakkına yönelmiş her eylemi bertaraf etmesi devletin bir numaralı görevidir
30 yılı aşkın süredir Türkiye’nin terör ile başı belada. Güvenlik güçlerimiz terör ile mücadele ediyor. Bitmedi bu terör. Dağ kadrolarına katılım kimi gönüllü, kimi zorla devam ediyor. Bunu bir şekilde bitirmemiz lazım. Baktık bu şekilde bitmiyor başka yöntemler denedik. Diyalog sorun çözmek için tek anahtardır. Bu tür konuları konuşmanın da dünyada bir yöntemi vardır. İstihbarat yapar, güvenlik güçleri yapar. İlk etapta demokratikleşme, ikinci etapta kardeşlik projesi, en sonda çözüm süreci dediğimiz proje kapsamında silahlı unsurlarını Türkiye’den çıkartacakları noktasına geldiler. Fakat terör örgütü ve onu destekleyen üst akıl konuların siyasi zeminde konuşmaya başlanmasının teröre ihtiyaç duyulmadığı, terör örgütünün tasfiye edilmesini gördü ve hemen ön almaya başladı. 11 Temmuz’da çatışmasızlık süreci bitmiştir diye açıklama yaptılar. 12-13 Temmuz’da şehir gerilla savaşı başladı dediler. 14 Temmuzda HDP eş genel başkanı arkamızda PYD var diye açıklama yaptı ve aynı gün silahlanma ve savaş çağrısı yaptılar. 20-21 Temmuz’da Adıyaman’da askerimizi, daha sonra polislerimizi, daha sonra Diyarbakır’da askerimizi, polisimizi şehit ettiler. Devletin görevi çoktur. Devleti millet inşa eder dedik. Devletin en önemli görevi vatandaşın yaşamasını sağlamaktır. Vatandaşın yaşam hakkına yönelmiş her eylemi bertaraf etmesi devletin bir numaralı görevidir. Devlet Doğu’da, Güneydoğu’da bunu yapıyor” şeklinde konuştu.

Kürt kardeşlerimiz ayrı, terör örgütü ayrıdır
Kürt vatandaşlarla teröristlerin karıştırılmaması gerektiğini de vurgulayan Yazıcı, “Kürt kardeşlerimiz ayrı, teröristler ayrıdır. Bu noktada tuzağa düşmeyelim. Teröristlerin içinde çok değişik maşalar ve değişik uzantılar var. Yapısı çok farklıdır. Bulunduğumuz coğrafya nedeniyle Türkiye’nin başına musallat olan terör örgütlerini destekleyen iç ve dış düşmanlar var. Kürt kardeşlerimizi elbette bunlardan ayrı tutacağız. Çünkü bizim en büyük zenginliğimiz, ekonomik potansiyelimizin ve beşeri kaynağımızın ötesinde 78 milyon insanımızın kardeşliğidir” şeklinde konuştu.

Daha sonra Maltepe’de esnaf ziyaretlerinde bulunan Hayati Yazıcı, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye destek olmalarını istedi.

bakan hayati yazıcı maltepe (1)

bakan hayati yazıcı maltepe (2)

bakan hayati yazıcı maltepe (3)

bakan hayati yazıcı maltepe (4)

bakan hayati yazıcı maltepe (5)

bakan hayati yazıcı maltepe (6)

bakan hayati yazıcı maltepe (7)

bakan hayati yazıcı maltepe (8)

bakan hayati yazıcı maltepe (9)

bakan hayati yazıcı maltepe (10)

bakan hayati yazıcı maltepe (11)

bakan hayati yazıcı maltepe (12)

Yorumlar kapalı.