temel lise

YILDIRIM GÖK “2015-2016 YILI SEVGİ, SAYGI, KARDEŞLİK EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OLSUN”

Abone Ol
Daha Fazla

Nitelikli ve öğrenci merkezli eğitimin Maltepe’deki marka ismi Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi , Bağdat Caddesi üzerindeki hizmet binası ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürüyor. Kaliteli eğitimin yanı sıra sosyal sorumluluğa önem verdiğini ifade eden Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi kurucu müdürü Yıldırım Gök gazetemize açıklamalarda bulundu. “2015-2016 sevgi ve kardeşlik yılı” sözleriyle konuşmasına başlayan Yıldırım Gök sözlerini şöyle sürdürdü.

“Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, geleceğe yıllardır bünyesinde çalışan seçkin öğretim kadrosuyla hazırlanır. Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, etkin küme çalışmaları, birebir grup çalışmaları, etkin konu tekrarları, etkin soru çözüm saatleri, etkin danışmanlık çalışmaları ile sınav hazırlığını sorunsuz ve stressiz yapar.

SEVGİYİ YAŞAMA BİÇİMİ HALİNE GETİREN İNSAN DÜNYAYI GÜZELLEŞTİRİR

İnsan, dünyayı hem güzelleştiren hem de kirleten tek varlıktır. Yaptığı icatlarla yaşamı kolaylaştıran, aynı zamanda zindana çeviren de yine insan… Yaşadıklarımızın güzelliğinde, çirkinliğinde, mutluluğunda savaşı da barışı da yapan yine bizleriz, yani insanlardır. İşte, eğitim ! Nasıl bir insan yetiştirdiğimiz ve bu bağlamada nasıl bir yaşam, gelecek yaşayacağımızla doğrudan ilgilidir.Üreten, düşünen, sorgulayan dünyayla entegreli, empati kuran, sevgiyi yaşam biçimi haline getiren insan dünyayı güzelleştirir. Ve bir eğitimin felsefesi de olmalıdır kişinin.

15 YILLIK TECRÜBEMİZLE EĞİTİM FELSEFEMİZİ KORUYORUZ

Bizler yolumuza bu eğitim felsefesi ile 15 yıl önce başladık. Rekor Dershaneleri ile başlayan bu felsefe, Türkiye genelinde Seviye Dergisi Dershaneleri olarak güçlenerek devam ettik. eğitim sistemimizdeki hızlı dönüşümler ve değişimlerin bize yansıması “temel lise” oldu ve şimdi biz 15 yıllık tecrübemizle Maltepe Özel İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi(MİEBTL) olarak ilk günkü aşk ve sevgimizle eğitim felsefemizi koruyoruz.

DERSHANE TECRÜBEMİZİ OKUL İLE BİRLEŞTİRDİK

On beş yıldır ailelerimizin en değerli varlıkları olan çocuklarımızı gelecek hayalleri ile buluşturuyoruz: İyi bir üniversitede, iyi bir bölüm okumak. Bunu yaparken de baştan dile getirdiğimiz üreten,empati kuransevgiyi iliklerinde hisseden insan yetiştirdik. Tam da bu noktada dershane tecrübemizi, şimdi okulla birleştirerek daha etkin bir öneme sahibiz. Evet, üreten insan diyoruz, ancak eğitim sistemimizdeki sınav sarmalı, çocuklarımızı bundan kısmen uzak tutuyor. İki buçuk milyona yakın gencimiz , üniversite sınavına giriyor; Türkiye’nin her yerinde var olan üniversitelere girebilmek için hazırlanıyorlar. 400 bine yakın öğrenci 4 yıllık ve üzeri üniversitelere girerken 400 bine yakın öğrenci ise iki yıllık üniversitelere yerleşiyor.Ayrıca açık üniversite düzeyinde toplam bir buçuk milyona yakın yerleşim gerçekleşiyor. Ancak her öğrenci 4 yıllık ve üzerindeki bölüm ve üniversiteler için yarışıyor, bunun da ötesinde iyi üniversitelerde eğitim almak istiyor ve üniversitelere yerleşmenin karşılığı ilk 100 bin içinde olmaktır. İki buçuk milyon içinde ilk 100bin içinde olmak… Bu durum, öğrenciyi yoğun tempoda ders çalışmaya itiyor. Temel lise dönüşümü öncesinde, bir öğrenci okul- dershane, özel ders- ev ödevi sarmalında çalışıyordu. Hafta içi okul hafta sonu dershane, akabinde özel ders veya evde çalışıyordu. Dinlenmek ise bir öğrenci için lüks sayılıyordu. Yoğun stresin birikimi, psikolojik gerilemelere sebep oluyor. Ailelerinde öğrencilerden geri kalan yanı yoktu . Hem ekonomik çıkmaz hem de zamansal sıkıntılar onların en değerli varlıklarına iyi bir gelecek içinçözümleyici fırsatları vermiyordu. Bu noktada “temel liseler” bu sorunlara kısmi olarak rahatlama getirdi. Öğrencinin okul dershane, özel ders, ev ödevi sarmalından çıkartıp da bu ihtiyacı giderme imkanı sundu. Yani öğrenci, okulda sadece hafta içi okul müfredatının yanında sınav hazırlık kurslarının, eksik olduğu derslerin, birebir grup çalışmalarını alıyor ve akşam evine gidip kendi çalışmasını yapıyor; hafta sonları ise ekstra kursa ihtiyaç duymuyor. Bu yollarda kaybolan zamanını önlüyor, öğrenciye hem oyun oynaması için daha fazla zamanhem üniversiteye hazırlanmak için bol zaman imkanı sunarken dinlenme ve sosyal olarak da okul değişik imkanlar sunuyor kendisine.

Ve biz…

MALTEPE İSTANBUL EĞİTİM BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ ÖĞRENCİLERİ EN İYİ ÜNİVERSİTELERİ KAZANIR

Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi (MİEBTL) olarak öğrencilerimizi bu kısır döngüye sokmadan hayallerine kavuşturuyoruz. MİEBTL öğrencileri en iyi üniversitelerİ kazanır, her yıl üniversitelere yüzde 95 öğrenci kazandırma potansiyeliyle sabitlenmiş başarının mutluluğu var içimizde. Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, geleceğe yıllardır bünyesinde çalışan seçkin öğretim kadrosuyla hazırlanır. Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi, bu seçkin, fedakar öğretim kadrosuyla iftihar duyar ve onların emeklerine minnettardır. Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, etkin küme çalışmaları, birebir grup çalışmaları, etkin konu tekrarları, etkin soru çözüm saatleri, etkin danışmanlık çalışmaları ile sınav hazırlığını sorunsuz ve stressiz yapar.

ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ BAĞLAMA, GİTAR, HALK OYUNLARI, KORO, DRAMA KURSLARI

Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri, geleceğe iki yabancı dil ile dünyaya entegre yaşar; Maltepe İstanbul Eğitim Bilimleri Temel Lisesi öğrencileri; bağlama, gitar, halk oyunları, koro, drama gibi çalışmaları ücretsiz almaktadır. Maltepe İstanbul eğitiminin Temel Lisesi yönetimi, öğretim kadrosu, veli ve öğrencisi ile büyük bir ailedir.
Unutmayalım ki“Herkes özeldir ve herkes kaliteli eğitimi hak eder” ifadelerini kullandı.

MALTEPE İSTANBUL EĞİTİM BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ’NE ULAŞMAK İÇİN GEREKLİ BİLGİLER AŞAĞIDAKİ GİBİDİR

BAĞDAT CADDESİ KAVALCIOĞLU İŞ HANI NO: 389/42 MALTEPE/İSTANBUL
İRTİBAT: 0216 370 57 57

Untitled-1 copy

DSC_3401 copy

DSC_3403 copy

DSC_3404 copy

DSC_3407 copy

DSC_3410 copy

DSC_3413 copy

DSC_3417 copy

DSC_3422 copy

temel lise

Yorumlar kapalı.