3e60bdf2c83bd662d8f20261113579f0

Zeynep Babacan ”Yenilerin ve yeniliğin temsilcisiyim”

Abone Ol
Daha Fazla

Cumhuriyet Halk Partisi 11. Olağan genel kurulunda seçilen CHP Maltepe İlçe Başkanı Zeynep Babacan ile tele röportaj gerçekleştirdik. Sloganının “Yenilik, yenilikçilik” olduğunu ifade eden Babacan sözlerine şöyle devam etti.

İlk görevim olarak parti üyelerinin güncellemesini yapacağını ifade eden Babacan, bayanların pozitif ayrımcılık ile öne alındığı bir süreç yaşayacağız. Benim hedefim eğitim, iyi bir örgütlenme, eleştirilere açık, kavga etmeden, örgütün halk ile buluşması ve diyalog kapılarının kapanmaması için çalışacağım” şeklinde konuştu.

İlk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdikten sonra basın mensupları ile bir araya geleceğini ifade eden Zeynep Babacan “Basın demokrasinin olmazsa olmaz değerlerinden biridir. Herşeyi diyalog ile, müzakere ile çözeceğiz. Yıllarca bu partide eğitimcilik görevi yaptım. Aynı anlayışı hakim kılacağım. Güler yüzlü, sevecen ve babacan olacağız. Üreten yönetim, yeni ekip ile bir sinerji yaratmak, CHP’nin iktidara gelmesi için Maltepe olarak üzerimize düşen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmek tek amacımız olacaktır” ifadelerini kullandı.

Adaylığı ile ilgili sorduğumuz soruya şu cevabı verdi. “Yönetimin ibra edilmemesi ve benim de o yönetim kurulunda olmam ile ilgili iddialar genel kurul sırasında parti büyüklerimize danışıldı. Adaylığımla ilgili herhangi bir engel sorun değildi. Cumhuriyet Halk Partisi bir kooparatif değil. İbra edilmeyen yöneticinin aday olması yada olmaması kooparatif kanunlarında vardır sadece. Siyasi partiler kanununda, CHP tüzüğünde böyle bir hüküm yoktur. Arkadaşlar gerekli itirazları yapmışlardır. Yasa neyi emrediyorsa biz de ona uyarız” şeklinde konuştu.

Chp Maltepe ilçe örgütü 10 Ocak 2013 tarihinde çalışan gazeteciler günü nedeniyle Maltepe’deki gazetecilere bir süpriz yaparak onları plaket ile ödüllendirmişti. 10 Ocak 2013 tarihinde çalışan gazeteciler günü nedeniyle Chp ilçe örgütünde bir de kokteyl düzenlenmişti. Bu kokteylde kendisinden plaket alarak tanıdığım Zeynep Babacan’a çıktığı bu yolda başarılarının devamını diliyoruz.

Yorumlar kapalı.