SERKANASLAN

Zümrüt Gibi Muhtar

Abone Ol
Daha Fazla

ZÜMRÜTEVLER SPOR KULÜBÜ SAHASINA KAVUŞUYOR
Zümrütevler Mahalle Muhtarı Serkan Aslan, kısa zamanda büyük başarılara imza attı. Serkan Aslan 30 Mart 2014 tarihinde mahalli seçim sonucu bu göreve seçildikten hemen sonra Zümrütevler Spor Kulübü’nün kurulması için ön ayak oldu. Zafer Yıldırım ile kolları sıvayan Serkan Aslan, önce kulübü resmileştirerek federe yaptı.

Daha sonra Zümrütevler Spor Kulübü’ne bir saha kazandırmak için İski ile ikili görüşmelere başladı.

Hiçbir kurum ve yetkiliden yardım almadan İski Genel Müdürü ile bire bir görüşen Serkan Aslan, Zümrütevler Spor Kulübü’ne saha yapılmak üzere 3 dönüm araziyi Zümrütevler Spor Kulübüne tahsis etmeyi başardı.

ZÜMRÜTEVLER MAHALLESİNE EMNİYET BİRİMLERİ GELİYOR
Esenkent’teki Polis Karakolunu Zümrütevler mahallesinde konuçlanması için gerekli girişimlerde bulunan Serkan Aslan, Emniyet Müdürlüğünün bazı birimlerinin “Polis Merkezi Dahil” Zümrütevler’de konuçlanacağı yerin (Çamlık Durağı) restorasyon çalışmalarının tamamlandığı gün hizmete girecek.

GİRNE MAHALLESİ SPOR TESİSİ ZÜMRÜTEVLER’E TAHSİS EDİLDİ
Girne Mahallesi’nde Maltepe Belediye’since yaptırılan Spor Tesisi’ni de Zümrütevler Spor’a tahsis etmeyi başaran Serkan Aslan, mahalle muhtarlığına ait web sitesi www.zumrutevlermahallesi.com adlı internet sitesini alarak android ve ipone uygulamalı siteyi yakında açacak.

4 AİLE HEKİMLİĞİ YETERSİZ
4 aile hekimliği bulunan Zümrütevler Mahalle’sinde 4 aile hekimliğinin ihtiyaçları karşılamadığını gören muhtar Serkan Aslan, İl Sağlık Müdürlüğü ile gerekli girişimlerde bulunan Serkan Aslan, aile hekimliği sayısını 8’e çıkartmayı planlıyor.

MALTEPE BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ’A MİNNETTARIM
Muhtar Serkan Aslan döneminde yaklaşık 11 aylık süreçte 3 Cadde 12 sokak asfalt gördü. Bu hizmetlerden dolayı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a şükranlarını sunan Serkan Aslan kısa zamanda büyük başarılara imza atarak Zümrütevler halkının da gözdesi oldu.

ÖRNEK MUHTAR
Örnek Muhtar Serkan Aslan’ın bu gayretli çalışmaları diğer muhtarlara da örnek gösterilecek nitelikte.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile “Hizmet Yerinde Görülür” Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini yerinde görmek açısından mahalle halkıyla birlikte Büyükşehir’in bu hizmetlerine katkı sunan Serkan Aslan “Biz mahalle olarak hizmete susamış bir mahalleyiz. Hangi kurumdan ne gibi hizmet alabilirsek onun peşindeyiz. Önemli olan Zümrütevler mahallesinin hizmet alıyor olmasıdır” ifadelerini kullandı.

SERKANASLAN

IMG_6257

timthumb

IMG_6247

DSC_00169

DSC_00109

DSC_00056

DSC_00037

DSC_00025

Yorumlar kapalı.